instalacje


Tożsamość Miejsca
Instalacja składa się z trzech obiektów ustawionych na wejściu wyjściu Placu Wolności naprzeciwko Banku PKO tworzy rodzaj bramy ustawionej na osi wśród : „ I ” oraz  negatywu – „spacji” lewej i prawej. Wymiary obiektów: „I” -  200 x 111 x 40 cm, negatyw „spacja” lewy i prawy- 200 x 251 x 40 cm,
Moja praca jest skierowana do odbiorcy – widza idącego przez Plac Wolności ale także jadącego tramwajem lub samochodem.  Przez moją rzeźbę chcę nawiązać dialog z miejscem z którym związany jest kalejdoskop wydarzeń historycznych przede wszystkim polskich, niemieckich a także francuskich. Założenie przestrzenne jakie tworzą trzy monumentalne obiekty przez swoją skalę dopasowaną do człowieka i placu ma ukazywać łatwość pokonywania granic i barier tworząc otwartą bramę. Przez użycie koloru: bieli, czerwieni, żółci czerni i błękitu nawiązuję do barw narodowych: Polski, Niemiec i Francji . Wchodząc na Plac Wolności od strony Banku PKO przez kolory: niebieski, biały czerwony – barwy Francji po przeciwnej stronie ściany mamy kolory: czarny, czerwony, żółty – barwy Niemiec i wysunięty w kierunku placu białoczerwony obiekt „I”   łączy kompozycję osiowo i prostopadle.
Obiekt „I” można odczytać także jako I’m czyli Ja mój – twój znak w przestrzeni  miasta a także znak tożsamości miejsca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.